Programowanie pilota do bramy osiedlowej

Wielu mieszkańców osiedli korzysta z pilotów do otwierania bramy osiedlowej. Problem pojawia się w momencie, gdy chcemy dorobić dodatkowego pilota, lub wymienić nasz obecny na nowy. Administracja żąda najczęściej wysokich opłat za nowego pilota lub nie jest to całkowicie możliwe. Postaram się wyjaśnić dlaczego.

 

osiedle

 
Na osiedlach najczęściej stosuje się piloty z kodowaniem zmiennym np. Nice Smilo, Flor, Came Space, Wiśniowski, DTM i inne. Kodowanie zmienne jest znacznie bezpieczniejsze niż stałe i dlatego jest bardziej popularne. Oznacza to, że aby wgrać nowego pilota, niezbędny jest fizyczny dostęp do centrali sterującej bramą, który posiada administracja i osoby lub firmy upoważnione przez administrację. Sam dostęp do centrali nie wystarczy, najczęściej radioodbiornik napędu bramy zabezpieczony jest dodatkowo kodem PIN. Mieszkańcy dużych osiedli zazwyczaj nie posiadają dostępu do centrali, ani nie udostępnia się im kodu PIN ze względów bezpieczeństwa, aby nikt niepowołany nie miał możliwości dorobienia pilota. Nawet jeśli kupimy w sklepie z pilotami identyczny model pilota jaki posiadamy, najczęściej nie uda się nam go samodzielnie zaprogramować, jeżeli administracja nie wyraziła na to zgody.
 
Dlaczego pilot od administracji jest droższy niż ten ze sklepu? Czy jest ze złota? Nie, najczęściej obsługą bram na osiedlu zajmuje się zewnętrzna firma "od bram". Administracja nie chce zamrażać gotówki pod postacią pilotów i dlatego w każdym przypadku zamówienia pilota przez mieszkańca, do bramy musi przyjechać serwisant z firmy "od bram" z nowym pilotem, którego wgrywa do radioodbiornika napędu bramy. Rożnica pomiędzy ceną pilota z aukcji internetowej, a ceną pilota u administracji jest opłatą za usługę przyjazdu i kodowania pilota przez zewnętrzną firmę.
 
Przestrzegam jednocześnie przed zakupem wszelakich tanich chińskich pilotów tzw. samouczących się, sprzedawanych po kilkanaście złotych na aukcjach internetowych. Pilota zmiennokodowego nie uda się skopiować, pomimo zapewnień sprzedawców, że pilot jest uniwersalny i zadziała ze wszystkim.
 
Na osiedlu bez problemu można skopiować piloty stałokodowe, np. piloty Hormann, Nice FLO, Came TOP / TAM, Came SP2S / SP4S gdyż nie wymagają dostępu do centrali sterujacej bramą.
 
 
 
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię