Zanim zakupisz przeczytaj - Karta produktu

    W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości i niejasności, problemów z doborem odpowiedniego urządzenia prosimy o kontakt:


     Przeczytaj koniecznie jeśli kupujesz pilota.

Żaden pilot nie będzie działał natychmiast po wyjęciu z opakowania. Każdego pilota trzeba zaprogramować, co często wiąże się z koniecznością dostępu do radioodbiornika w centrali sterującej bramą, który bywa dodatkowo zabezpieczony kodem. Bez jego znajomości nie jest możliwe zaprogramowanie pilota. Jeżeli planujesz zakup pilota do otwierania bramy osiedlowej to pierwszym krokiem jaki należy zrobić jest kontakt z administracją. Administrator powinien udzielić Ci informacji o tym jaki pilot (producent, typ) będzie współpracował z daną bramą.

     Większość pilotów sprzedawanych w naszym sklepie pracuje w systemie kodowania dynamicznie zmiennego. Oznacza to, że przy każdym użyciu pilot wysyła inny sygnał, zmieniający się zgodnie z pewnym algorytmem. Odbiornik jest tak zaprogramowany, że wie jaki powinien być następny sygnał z pilota Jest to rozwiązanie znacznie bezpieczniejsze niż kodowanie stałe, które polega na tym, że każde użycie pilota powoduje wygenerowanie i odczytanie w centrali napędu identycznego sygnału, który przez to łatwo jest skopiować.

     Pamiętaj, że do Twojej bramy będą pasowały tylko określone modele pilotów, najczęściej jednego producenta, jednego, bądź kilku modeli.